KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12122423
nr 1212 2423
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Stilleben, omkr. 1930. Signerad. Olja på pannå 40x30
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
måndag 22 oktober 2018
kl 18:40:10
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius